Dezynfekcja (odkażanie) polega na niszczeniu drobnoustrojów oraz ich przetrwalników. Czynność ta jest niezbędna zarówno w celu wyeliminowania ryzyka rozwoju chorób, jak i dla zachowania wysokiego poziomu czystości pomieszczeń laboratoryjnych czy medycznych. Dezynfekcja może obejmować przedmioty, jak i powierzchnie użytkowe. Proces ten jest szczególnie wskazany w czasie pandemii koronawirusa, podczas której dbałość o higienę jest kluczowa dla zdrowia ludzi.

Dezynfekcję można wykonywać na wiele różnych sposobów. Dlatego bardzo ważne jest, aby dobrać metodę do miejsca, w którym będzie stosowana, a także do typu drobnoustrojów, które powinny zostać zlikwidowane. Jedynie w ten sposób można uzyskać gwarancję efektywności prowadzonych czynności. Warto powierzać takie działania profesjonalistom, którzy dysponują odpowiednimi środkami, a także fachową wiedzą, jak ich używać. Chcesz zlecić odkażanie pomieszczeń w Warszawie, Piasecznie lub okolicach? Skontaktuj się z nami. Działamy szybko, bezpiecznie, a przede wszystkim skutecznie. Stosujemy różne metody, które dobieramy w zależności od konkretnych potrzeb.

Nasz zakład wykorzystuje metody fizyczne, chemiczne jak i termiczno-chemiczne. Jednym z nowoczesnych typów dezynfekcji, który pozwala na usuwanie drobnoustrojów, jest również ozonowanie pomieszczeń. Dysponujemy sprzętem do ozonowania, dzięki któremu możemy w szybki i bezpieczny sposób pozbyć się nieprzyjemnych zapachów oraz niechcianych i groźnych dla zdrowia alergenów, które unoszą się w powietrzu. Często mylona jest z dezynsekcją pomieszczeń, która polega na pozbyciu się niechcianych owadów – obydwa zabiegi znacząco się od siebie różnią.

Ozonowanie pomieszczeń z powodzeniem można wykorzystać do usuwania nieprzyjemnych zapachów m.in. po pożarach. Zarówno ozon, jak i dezynfekcja pomagają też przywrócić zdrowy klimat i pozbyć się nieprzyjemnego odoru powstałego na skutek rozkładu zwłok ludzkich. Zapraszamy do poznania oferty odkomarzania.

Fumigacja, dezodoryzacja – usuwanie niechcianych zapachów

Skuteczność przeprowadzonych zabiegów
Piaseczyński Zakład DDD wykonuje usługi likwidacji przykrych zapachów powstałych w wyniku procesów gnilnych – dezodoryzację. Polecamy też ofertę usług dla firm. Obok realizacji takich zadań jak usuwanie myszy i szczurów w magazynach, zajmujemy się również fumigacją palet i konstrukcji drewnianych. Zabieg polega na dezynfekowaniu materiałów oparami, dymem lub gazem z lotnych substancji chemicznych. Fumigację potwierdzamy wydaniem odpowiedniego certyfikatu, który uprawnia do przewozu materiałów do innych krajów Unii Europejskiej jak i poza nią.