Jak poradzić sobie z plagą gryzących komarów pojawiającą się co roku w sezonie letnim? Czy odkomarzanie może rozwiązać ten dylemat?

Komary są owadami o wyjątkowej ekspansywności. Do rozwoju potrzebują nieco wilgotnego środowiska, jednak nie musi to być jezioro czy staw. Równie korzystne warunki znajdą w ogrodowym basenie, jeśli znajdująca się nim woda nie była wymieniana przez wiele tygodni. Szczególnie intensywnie wylęgają się po wylaniu rzeki czy wielodniowych opadach.

Poza faktem zakłócania spokoju i niewątpliwie denerwującą obecnością są też nosicielami chorób, którymi mogą zarażać po ukąszeniu. Komary atakują po zmroku, kiedy przychodzi czas na relaks w ogrodzie czy nocny wypoczynek. Przylatują do światła, ale też zwabia je ciepło ciała człowieka. Zwalczanie komarów to często jedyny sposób na zapewnienie sobie udanego i spokojnego wypoczynku w zielonym zakątku.

Odkomarzanie – dlaczego jest niezbędne?

Obecność komarów to uciążliwy problem, który powraca co roku wraz z latem i znacząco utrudnia odpoczynek w ogrodzie lub na działce. W ich odstraszaniu nie zawsze pomagają specjalne świece czy sadzenie wybranych gatunków roślin. Są to jedynie środki doraźne i krótkotrwałe. Dlatego coraz większą popularnością cieszą się profesjonalne usługi takie jak odkomarzanie czy usuwanie gniazd os i szerszeni. Każdy z nas wie, z jaką uciążliwością wiążą się nieustannie atakujące chmary owadów i jakie przykre skutki przynoszą ukąszenia, które w tym okresie bywają niestety liczne. Plagi komarów to nie tylko problem przydomowych ogródków. Insekty te skutecznie utrudniają przebywanie na powietrzu także klientom hoteli czy restauracji dysponujących ogródkiem gastronomicznym. Z pomocą wszystkim mogą przyjść zabiegi odkomarzania, które zyskują na popularności i są dobrą metodą na ograniczenie występowania komarów.

Metoda odkomarzania

Zwalczanie komarów i innych owadów latających szczególnie na otwartym terenie nie jest proste. Trudno przecież wypełnić środkiem owadobójczym całą otaczającą atmosferę. Pomimo to jednak, znając zwyczaje owadów i sposoby ich rozmnażania, wiemy, jak zrealizować ich skuteczną eksterminację. Zwalczanie much i meszek oraz odkomarzanie na otwartych przestrzeniach przeprowadzamy metodą zamgławiania. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się dokuczliwych owadów z działek i ogrodów. Zabiegi wykonujemy w dyskretny sposób, nie powodując zakłóceń pracy obiektu (np. hotel, restauracja, sklep). Podobnie realizujemy też deratyzację pomieszczeń w obiektach oraz ich odkażanie.

Odkomarzanie za pomocą zamgławiania polega na rozpyleniu mgły ze środkiem komarobójczym na obszarach występowania tych owadów, co powoduje ich likwidację. Mgła wnika w zakamarki, a przyklejając się do powierzchni wydłuża trwałość działania środka. Zamgławianie znakomicie penetruje krzewy i zarośla, odkomarzając także miejsca lęgu, co zapobiega rozwojowi nowych komarów.

Usługi firmy PZDDD obejmują ponadto inne zabiegi DDD, czy likwidację szerszeni oraz os, poparte latami doświadczeń.