slider1

Deratyzacja jest zabiegiem, który polega na usuwaniu gryzoni różnymi metodami mechanicznymi lub chemicznymi. Zwalczanie szczurów czy myszy może odbywać się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Nasza firma skutecznie i profesjonalnie tępi gryzonie przy pomocy najnowocześniejszych preparatów, które są bezpieczne dla ludzi. Odszczurzanie najczęściej wykonuje się na jesieni i w zimie, ze względu na zwiększoną migrację gryzoni w kierunku gospodarstw domowych. Oferujemy zwalczanie myszy i szczurów i szczurów w firmach, magazynach, gospodarstwach rolnych, prywatnych piwnicach i wielu innych miejscach. Do eliminacji gryzoni nasz deratyzator wykorzystuje nie tylko trutkę pokarmową, ale również chwytacze i lepy na myszy i szczury. Wykonaliśmy już szereg udanych akcji zwalczania szkodników, w tym likwidacji gniazd szerszeni, które dowodzą wysokiej skuteczności naszej firmy.

Dlaczego należy zwalczać szczury?

Szczury, podobnie jak myszy, należą do niebezpiecznych szkodników, które powinno się zwalczać m.in. z powodów chorób, które mogą przenosić. Zarazki, jakie mogą być przenoszone przez te gryzonie, to m.in. bakterie e. coli, znane również jako pałeczki okrężnicy, salmonella, dżuma, hantawirusy, toksoplazmoza. Wchodzi w zatem w grę ludzkie zdrowie, przez co skuteczne zwalczanie szczurów pełni tak istotną rolę. Problemów związanych z tymi gryzoniami jest jednak znacznie więcej, a straty, będące ich udziałem, mogą znacząco wpłynąć na firmę, która się z nimi zmaga. Prócz ryzyka chorobotwórczego obecność myszy i szczurów związana jest nieodłącznie z zanieczyszczeniem odchodami. Ma to wyjątkowo negatywny wpływ w miejscach, gdzie przechowywana jest żywność, gdyż powoduje jej bezpośrednie skażenie (jeżeli dodatkowo w tych miejscach przebywają owady, konieczna będzie dezynsekcja).

Co więcej, w miejscach, gdzie jest ona magazynowana, występowanie gryzoni będzie wiązać się z jej zniszczeniem. Żywność ta stanowi dla nich źródło pokarmu, dlatego też prędzej czy później stanie się ich celem spożywczym. Zwalczanie szczurów pozwoli więc zapobiec stratom związanym koniecznością utylizacji magazynów żywnościowych. To jednak nie koniec problemów, do jakich zaliczamy niepożądaną obecność powyższych intruzów. Straty związane z ich żerowaniem wiążą się również z materialnymi uszkodzeniami całego otoczenia, do którego się wkradły. Dotyczy to mianowicie zniszczeń instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, a nawet zniszczeniem konstrukcji budynków. Straty w tym wypadku mogą być już bardzo znaczące, gdyż wiążą się z koniecznością przeprowadzenia drogich remontów.

Należy mieć świadomość, że profesjonalne zwalczanie szkodników, do jakich zaliczamy szczury i myszy, to jedyny sposób na to, by się ich skutecznie pozbyć. Charakteryzują się one zdolnościami przystosowania do wszelkich warunków środowiska oraz wysoką rozrodczością, przez co jest niemal pewne, że same nie opuszczą miejsca egzystencji.

Zwalczanie szkodników – co na to przepisy sanitarne?

Gryzonie są poważnymi i bardzo uciążliwymi szkodnikami, które nie tylko roznoszą choroby, ale też mogą doprowadzić do poważnych strat materialnych. Zwalczanie szczurów i myszy jest szczególnie istotne we wszystkich firmach, które zajmują się magazynowaniem, przetwarzaniem czy serwowaniem żywności. Deratyzacja jest w nich nie tylko koniecznością, ale również obowiązkiem, jaki narzucają przepisy sanitarne. Do jej przeprowadzenia niezbędne są wiedza i doświadczenie, gdyż stosowane metody nie mogą zagrażać ludziom czy zwierzętom domowym lub gospodarskim. Z tego powodu deratyzator musi mieć odpowiednie kwalifikacje i doskonale znać zasady stosowania środków chemicznych. Mają je pracownicy naszej firmy, dlatego zwalczanie szczurów, myszy i innych gryzoni jest prowadzone profesjonalnie i bezpiecznie.

Zajmujemy się również odławianiem kotów i kun.

image1 1

  • 20 lat doświadczenia

 

  • rzetelne podnoszenie kwalifikacji

 

  • gwarancja skuteczności zabiegów

 

  • pomagamy przy wdrażaniu GMP/GHP i HACCP

 

  • najwyższe standardy jakości AiB, IFS, BRC

 

  • usługi prowadzimy na terenie całego kraju

 

 • serwis 24h dla stałych klientów

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego:

606-76-1000

Lub do skorzystania z naszego formularza kontaktowego: