Myszy i szczury to gryzonie, które bardzo łatwo przystosowują się do różnorodnych warunków, dlatego występują niemal w każdej szerokości geograficznej. Szczególnie upodobały sobie życie w sąsiedztwie ludzkich siedzib, ponieważ zapewnia im to stały dostęp do pożywienia. Niestety obecność gryzoni jest szkodliwa. Nie tylko niszczą zapasy i zanieczyszczają żywność, ale przede wszystkim mogą stanowić źródło niebezpiecznych dla ludzi chorób. Dlatego deratyzacja, czyli zwalczanie gryzoni, jest zabiegiem koniecznym. Warto podkreślić, że kompleksowo przeprowadzany zabieg odszczurzania jest jedyną skuteczną metodą na definitywne pozbycie się szkodników z budynków i ich otoczenia.

Cechą, która wyróżnia szkodliwe gryzonie, jest ich wysoka odporność na czynniki środowiskowe. Niektóre gatunki mogą przetrwać w ekstremalnych warunkach nawet po spożyciu trucizny. Są też wyjątkowo płodne, dzięki czemu szybko odbudowują niszczoną populację. To czynniki, które z jednej strony utrudniają zwalczanie szczurów i myszy, a z drugiej wymuszają stosowanie profesjonalnych metod.

Deratyzacja bowiem, aby dawała pożądany efekt, powinna zostać prawidłowo zaplanowana i przeprowadzona przez specjalistę, który jest doświadczony w takich działaniach. Bardzo istotną kwestią jest również bezpieczeństwo użytkowników obiektu. Podczas odszczurzania nie można wykorzystywać środków, które negatywnie wpływają na zdrowie ludzi. Natomiast w warunkach domowych niektóre metody stanowią też zagrożenie dla zwierząt takich jak psy czy koty. Dlatego też wybór metody zwalczania myszy czy szczurów musi być przemyślany i dostosowany do konkretnych warunków. Szukasz firmy z okolic Warszawy, która podejmie się skutecznego zwalczania szczurów i myszy? Zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Dowiedz się więcej na temat deratyzacji.

Na czym polega proces usuwania gryzoni?

Deratyzacja jest zabiegiem, który polega na usuwaniu gryzoni różnymi metodami mechanicznymi lub chemicznymi. Zwalczanie szczurów czy myszy może odbywać się wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Nasza firma skutecznie i profesjonalnie tępi gryzonie przy pomocy najnowocześniejszych preparatów, które są bezpieczne dla ludzi. Deratyzację najczęściej wykonuje się na jesieni i w zimie, ze względu na zwiększoną migrację gryzoni w kierunku gospodarstw domowych.

Oferujemy zwalczanie myszy i szczurów w firmach, magazynach, gospodarstwach rolnych, prywatnych piwnicach i wielu innych miejscach. Do eliminacji gryzoni nasz deratyzator wykorzystuje nie tylko trutkę pokarmową, ale również chwytacze i lepy na myszy i szczury.

Odszczurzanie – dlaczego należy zwalczać gryzonie?

Szczury, podobnie jak myszy, należą do niebezpiecznych szkodników, które powinno się zwalczać m.in. z powodów chorób, które mogą przenosić. Zarazki, jakie mogą być przenoszone przez te gryzonie, to m.in. bakterie e. coli, znane również jako pałeczki okrężnicy, salmonella, dżuma, hantawirusy, toksoplazmoza. Wchodzi zatem w grę ludzkie zdrowie, przez co skuteczne zwalczanie szczurów pełni tak istotną rolę.

Problemów związanych z tymi gryzoniami jest jednak znacznie więcej, a straty, będące ich udziałem, mogą znacząco wpłynąć na finansową kondycję firmy, która się z nimi zmaga. Prócz ryzyka chorobotwórczego obecność myszy i szczurów związana jest nieodłącznie z zanieczyszczeniem odchodami. Jest to szczególnie niekorzystne w miejscach, gdzie przechowywana jest żywność, gdyż powoduje jej bezpośrednie skażenie. Jeżeli dodatkowo w tych miejscach przebywają owady, konieczna będzie dezynsekcja owadów.

Co więcej, w miejscach, gdzie jest magazynowana żywność, występowanie gryzoni będzie wiązać się z jej zniszczeniem. Żywność ta stanowi dla nich źródło pokarmu, dlatego też prędzej czy później stanie się ich celem spożywczym. Deratyzacja pozwoli więc zapobiec stratom związanym z koniecznością utylizacji magazynów żywnościowych. To jednak nie koniec problemów, do jakich zaliczamy niepożądaną obecność powyższych intruzów. Straty związane z ich żerowaniem wiążą się również z materialnymi uszkodzeniami całego otoczenia, do którego się wkradły. Dotyczy to mianowicie zniszczeń instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych, a nawet uszkadzania konstrukcji budynków. Straty w tym wypadku mogą być już bardzo znaczące, gdyż wiążą się z koniecznością przeprowadzenia drogich remontów.

Należy mieć świadomość, że profesjonalne zwalczanie szkodników, do jakich zaliczamy szczury i myszy, to jedyny sposób na to, by się ich skutecznie pozbyć. Gryzonie charakteryzują się zdolnościami przystosowania do wszelkich warunków środowiska oraz wysoką rozrodczością, przez co jest niemal pewne, że same nie opuszczą miejsca egzystencji.

Zwalczanie szkodników – co na to przepisy sanitarne?

Gryzonie są poważnymi i bardzo uciążliwymi szkodnikami, które nie tylko roznoszą choroby, ale też mogą doprowadzić do poważnych strat materialnych. Zwalczanie szczurów i myszy jest szczególnie istotne we wszystkich firmach, które zajmują się magazynowaniem, przetwarzaniem czy serwowaniem żywności. Skażenie produktów spożywczych odchodami czy drobnoustrojami może bowiem przyczyniać się do zatruć pokarmowych lub innych problemów natury zdrowotnej, włącznie z ryzykiem epidemiologicznym.

Deratyzacja w takich firmach jest nie tylko koniecznością, ale również obowiązkiem, jaki narzucają przepisy sanitarne. Do jej przeprowadzenia niezbędne są wiedza i doświadczenie, gdyż stosowane metody nie mogą zagrażać ludziom czy zwierzętom domowym lub gospodarskim. Z tego powodu deratyzator musi mieć odpowiednie kwalifikacje i doskonale znać zasady stosowania środków chemicznych. Mają je pracownicy naszej firmy, dlatego zwalczanie szczurów, myszy i innych gryzoni jest prowadzone profesjonalnie i bezpiecznie.

Zajmujemy się również odławianiem kotów i kun oraz odkomarzaniem.