Jak poradzić sobie z plagą gryzących komarów pojawiającą się co roku w sezonie letnim? Czy odkomarzanie może rozwiązać ten dylemat?

Obecność komarów to uciążliwy problem, który powraca co roku wraz z latem i znacząco utrudnia odpoczynek w ogrodzie lub na działce. Każdy z nas wie, z jaką uciążliwością wiążą się nieustannie atakujące chmary komarów i jakie przykre skutki przynoszą ukąszenia, które w tym okresie bywają niestety liczne. Plagi komarów to nie tylko problem przydomowych ogródków. Insekty te skutecznie utrudniają przebywanie na powietrzu także klientom hoteli czy restauracji posiadających ogródek. Z pomocą wszystkim mogą przyjść zabiegi odkomarzania, które zyskują na popularności i są dobrą metodą na ograniczenie występowania komarów.

 

Metoda odkomarzania

Zwalczanie much i meszek oraz odkomarzanie na otwartych przestrzeniach przeprowadzamy metodą zamgławiania. Jest to najlepszy sposób na pozbycie się dokuczliwych owadów z działek i ogrodów. Zabiegi wykonujemy w dyskretny sposób, nie powodując zakłóceń pracy obiektu (np. hotel, restauracja, sklep, inne).

Odkomarzanie za pomocą zamgławiania polega na rozpyleniu mgły ze środkiem komarobójczym na obszarach występowania komarów, co powoduje ich likwidację. Mgła wnika w zakamarki, a przyklejając się do powierzchni wydłuża trwałość działania środka. Zamgławianie znakomicie penetruje krzewy i zarośla odkomarzając także miejsca lęgu, co zapobiega rozwojowi nowych komarów.