slider2

Owady stanowią niezwykle liczną grupę zwierząt. Nic dziwnego więc, że ich obecność można zaobserwować niemal w każdym budynku. O ile niektóre z insektów nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców ani nie powodują ich dyskomfortu, o tyle inne są wysoce uciążliwe, a nawet niebezpieczne. Jedynym skutecznym sposobem, aby się ich pozbyć, jest dezynsekcja. To proces, który może być przeprowadzany przy wykorzystaniu różnych metod umożliwiających definitywne zwalczenie pluskiew, karaluchów, mrówek i wielu innych owadów. Dezynsekcja powinna uwzględniać nie tylko doraźnie wytępienie insektów, ale także powstrzymać ich pojawienie się w przyszłości. Niektóre czynności, jak na przykład zwalczanie komarów, muszą być przeprowadzane cyklicznie. Chcesz skutecznie pozbyć się uciążliwych owadów? Zleć nam dezynsekcję pomieszczeń, którą przeprowadzimy z wykorzystaniem nowoczesnych, bezpiecznych dla ludzi metod.

Dezynsekcja jest usługą, która pozwala uwolnić się od niechcianych:

  • prusaków i karaluchów (poprzez oprysk powierzchniowy bądź żelowanie),
  • mrówek,
  • pluskiew,
  • pcheł,

oraz innych – mniej popularnych – owadów biegających, jak na przykład krocionogi.

Dezynsekcja obejmuje również pozbywanie się komarów, zwalczanie kleszczy oraz usuwanie innych owadów latających, które zakłócają spokój i stanowią zagrożenie dla zdrowia. Za pomocą odpowiednich środków i metod eliminujemy:

  • muchy,
  • komary (zwalczanie komarów poprzez zamgławianie),
  • kleszcze,
  • osy i szerszenie (usuwanie gniazd os oraz szerszeni).

Zwalczanie owadów – dlaczego warto?

Owady stanowią najbogatszą grupę organizmów żywych na ziemi. Liczba ich gatunków jest ogromna, a naukowcy szacują, że około 30 mln z nich jeszcze nie zostało poznanych i opisanych. Ta różnorodność sprawia, że zasiedlają każde środowisko i są obecne dosłownie wszędzie, chociaż nie zawsze dają o sobie znać. Wiele owadów jest pożytecznych, a bez ich istnienia niemożliwy byłby chociażby rozwój roślin. Owady zapylają kwiaty, oczyszczają ziemię z resztek organicznych, produkują miód i wosk, a także poprawiają strukturę gleby.

Jednocześnie mogą być też pasożytami i szkodnikami, niszcząc zapasy pożywienia, czy przenosząc bardzo groźne choroby. Do najpoważniejszych zaliczają się denga, żółta gorączka, malaria, leiszmanioza, dur plamisty czy tularemia. Do niebezpiecznych są też zaliczane wszechobecne meszki, których ślina może wywołać wstrząs anafilaktyczny.

Co ważniejsze, jako nosiciele szkodzą nie tylko bezpośrednio człowiekowi. Mogą też przyczyniać się do rozwoju wirusowych chorób zbóż, ziemniaków, kapusty i innych roślin uprawnych, niszcząc plony. Niektóre z nich takie jak mrówki, mogą niszczyć uprawy warzyw czy roślin ozdobnych, tworząc w ich otoczeniu podziemne siedliska. Zwalczanie mrówek często jest też konieczne wewnątrz budynku, gdzie wyjątkowo chętnie gnieżdżą się mrówki faraonki. Wśród owadów szkodników niektóre są wyjątkowo uciążliwe i wymagają eksterminacji. Do takich zaliczają się np. kleszcze i pluskwy.

Dlaczego zwalczanie kleszczy jest tak istotne?

Kleszcze to drobne pajęczaki, których nikomu nie trzeba przedstawiać, gdyż chyba każdy zetknął się kiedyś z tym drobnym krwiopijcą. Dorosłe osobniki mają rozwinięty aparat żądlący, którym wysysają krew z ciała ofiary. W przeciwieństwie do komara kleszcz potrzebuje więcej krwi, a ponadto po ugryzieniu potrafi żerować na ofierze przez wiele dni. Choć ugryzienie kleszcza jest niemal bezbolesne i nie wywołuje dyskomfortu, to sam pajęczak może być źródłem groźnych chorób.

W ostatnich latach szczególnie dużo mówi się o schorzeniach takich jak borelioza czy odkleszczowe zapalenie mózgu. Nie są od nich wolne również domowe zwierzęta, które mogą zarazić się babeszjozą. Są to choroby z ryzykiem zgonu lub poważnych powikłań, pozostające w organizmie przez całe życie. Kleszcz może ukąsić podczas zwykłego spaceru, a także we własnym ogrodzie czy na działce. Dlatego tak ważne są działania prewencyjne i zapobieganie potencjalnym ugryzieniom. Jednym ze sposobów obrony przed nimi jest ich zwalczanie.

Zwalczanie pluskiew – Piaseczno

Pluskwy to insekty spotykane najczęściej w mieszkaniach, domach, miejscach noclegowych i środkach transportu publicznego. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze starymi tapczanami, materacami czy meblami możemy spotkać również pluskwy. Owady te niegdyś prawie wytępione, na przestrzeni ostatnich lat ponownie zaczęły się uaktywniać. Ich niezwykła odporność na środki biobójcze stanowi współcześnie wyzwanie i sprawia, że zwalczanie pluskiew domowymi sposobami zwykle jest nieskuteczne.

Owalne, spłaszczone owady długości 5 milimetrów, dzięki umiejętności wspinania się po ścianach i murach stanowią nie lada wyzwanie, by się przed nimi zabezpieczyć. Ponadto zdolność życia bez pożywienia nawet przez kilka miesięcy dzięki wprowadzeniu w stan hibernacji sprawia, że mogą bardzo długo przetrwać bez żywiciela. A żywicielem w tym wypadku może być człowiek, którego krew stanowi dla nich pokarm. Pluskwy atakują nocą, gdy osoby śpią niczego nie świadome, dowiadując się dopiero kolejnego dnia o ukąszeniu przez swędzące i zaczerwienione miejsca na ciele. Zwalczanie pluskiew zapobiega takim sytuacjom, wspierając komfort psychiczny snu i zabezpieczając przed pogryzieniem.

Chcąc pozbyć się pluskiew, najlepiej skorzystać z usług firmy, która się w tym specjalizuje. Używa się w tym celu profesjonalnych preparatów, a w samym pomieszczeniu należy uprzednio przeprowadzić inspekcję ze szczególną detekcją miejsc występowania insektów. Zwalczanie pluskiew przeprowadzamy również w naszej firmie.

Wszelkie działania owadobójcze, a także usuwanie myszy, zwalczanie szczurów i innych gryzoni poprzedzamy oceną sytuacji, po której podejmujemy właściwe czynności.

Dezynsekcja jest uzupełniania przez monitoring obiektu. Prowadzimy go, minimalizując wszelkie uciążliwości i podejmując stosowne środki zaradcze, zależnie od potrzeb. Do wykonywania zabiegów stosujemy wyłącznie preparaty bezpieczne dla ludzi, dopuszczone do obrotu na polskim rynku przez Ministra Zdrowia. Działamy szybko i sprawnie, zmniejszając wszelkie niedogodności do minimum. Jesteśmy elastyczni w uzgadnianiu terminów. Zapraszamy do poznania do poznania oferty deratyzacji oraz dezynfekcji.