Zwalczanie pluskiew

Pluskwy to uciążliwy problem, wokół którego powstało wiele różnych teorii i stereotypów. Te małe owady mogą pojawić się niemal wszędzie – w hotelach, w środkach komunikacji publicznej, czy w mieszkaniach każdego z nas. Osoba, która zauważy w swoim otoczeniu aktywność pluskiew, często próbuje je wytępić na własną rękę. Niestety, ogólnodostępne środki chemiczne nie zwalczają problemu i nie eliminują jego nawrotów. Jeśli szukamy bezpiecznego, ale skutecznego rozwiązania, warto skorzystać ze specjalistycznej pomocy, która daje gwarancję pełnego zwalczenia szkodników.

Pluskwy – uciążliwy problem

Pluskwa domowa to owad o brązowo-czerwonej barwie, niewielkich rozmiarach i owalnym kształcie. Dzięki swojej specyficznej budowie posiada doskonałą przyczepność do podłoża i potrafi wędrować nawet po pionowych powierzchniach. Pluskwa potrafi przetrwać naprawdę ciężkie warunki, wprowadzając się stan hibernacji, a liczba składanych przez nią jaj osiąga setki. Miejsca, w których najczęściej możemy spotkać te owady to trudnodostępne zakamarki, takie jak wszelkiego rodzaju materace, kanapy, fotele i miękkie krzesła. Lubią również przebywać w gniazdkach, kontaktach jak i futrynach.

Dezynsekcja – skuteczne zwalczanie problemu

Zwalczanie pluskiew, nazywane inaczej dezynsekcją to proces skomplikowany i wymagający kompleksowego podejścia do tematu. Właśnie dlatego to tak ważne, by działania zostały przeprowadzone przez specjalistów, posiadających odpowiednią wiedzę i profesjonalny, nowoczesny sprzęt. Kontakt z odpowiednimi usługodawcami powinien odbyć się jak najszybciej, by problem nie narastał. Czym dłużej zwlekamy z podjęciem decyzji o wezwaniu profesjonalistów tym trudniej będzie się pozbyć problemu. Dezynsekcja przeprowadzana przez naszą firmę to skuteczny proces, który łączy w sobie bezpieczeństwo i zadowolenie klientów, wynikające z kompleksowego usunięcia niechcianych “gości”. Nasze metody dobierane są w zależności od zaistniałej sytuacji, a podstawą zwalczania pluskiew jest dokładna ocena ich zaawansowania. Warto wspomnieć, że pomieszczenia przeznaczone do dezynsekcji powinny zostać wcześniej odpowiednio przygotowane. Chodzi m.in. o odsunięcie mebli od ścian, zdjęcie wszystkich narzut i koców, ściągnięcie zdjęć i innych ozdób ze ścian oraz zabezpieczenie substancji, takich jak pożywienie przeznaczone dla ludzi i zwierząt.