Zwalczanie komarów na działkach 

Na świecie żyjemy razem z wieloma innymi stworzeniami. Większość z nich jest dla nas obojętnych, ale są też takie, które uprzykrzają nam życie i szczególnie dotkliwie dają nam się we znaki. Do takich nieprzyjemnych współlokatorów na naszej planecie zaliczają się komary. 

Najbardziej odczuwamy ich obecność w ciepłych miesiącach wiosenno-letnich, gdy okna naszych domów są przeważnie otwarte, a my dużo czasu spędzamy w ogródkach albo na działkach. Ich ukąszenia swędzą i mogą wywoływać reakcje alergiczne, które powodują duży dyskomfort (np. opuchlizny), a nawet ból. Jak sobie skutecznie radzić z komarami? Jest mnóstwo domowych sposobów, takich jak sadzenie odpowiednich roślin czy ziół w ogrodzie albo w skrzynkach lub palenie świec o odpowiednim zapachu, jednak te delikatne metody nie są zbyt skuteczne. Jeżeli chcą Państwo mieć pewność, że komary nie będą udręką w ciepłe wiosenne i letnie wieczory, warto zapoznać się z profesjonalnym odkomarzaniem, które przeprowadza nasza firma.

Na czym polega odkomarzanie metodą zamgławiania?

Odkomarzanie przeprowadzane przez pracowników naszej firmy to świetna metoda, aby móc swobodnie cieszyć się swoją działką w okresie wiosenno-letnim. Dzięki takiej usłudze będziemy mogli zapomnieć o świecach odstraszających komary, specjalnych wkładach do kontaktów czy spiralach przeciwkomarowych, których dym niekorzystnie wpływa także na nasze zdrowie. Odkomarzanie polega na zamgławianiu konkretnych terenów specjalnymi preparatami owadobójczymi. Specjalnie dobrane substancje chemiczne są nanoszone w formie chemicznej mgły na określony teren. Preparaty chemiczne mają formę malutkich kropelek zdecydowanie lżejszych i mniejszych od standardowego oprysku. Dzięki takiej postaci środki chemiczne mogą unosić się w powietrzu i osiadać we wszystkich, nawet trudno dostępnych, miejscach. Taka metoda nadaje się idealnie do odkomarzania ogrodów, działek rekreacyjnych i innych terenów zielonych, gdzie bujna roślinność sprawia, że zwykłe opryski są mało efektywne. Drobniutka mgiełka osiada na wszystkich liściach i gałązkach, powodując śmierć wszystkich lęgnących się w takich zakamarkach komarów i meszek. Dzięki zamgławianiu będziemy mogli bez żadnych przeszkód korzystać z przebywania na świeżym powietrzu!