Pluskwy to insekty spotykane najczęściej w mieszkaniach, domach, miejscach noclegowych i środkach transportu publicznego. Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia ze starymi tapczanami, materacami czy meblami możemy spotkać również pluskwy. Owady te niegdyś prawie wytępione, na przestrzeni ostatnich lat ponownie zaczęły się uaktywniać. Ich niezwykła odporność na środki biobójcze stanowi współcześnie wyzwanie i sprawia, że zwalczanie pluskiew domowymi sposobami zwykle jest nieskuteczne.

Owalne, spłaszczone owady długości 5 milimetrów, dzięki umiejętności wspinania się po ścianach i murach stanowią nie lada wyzwanie, by się przed nimi zabezpieczyć. Ponadto zdolność życia bez pożywienia nawet przez kilka miesięcy dzięki wprowadzeniu w stan hibernacji sprawia, że mogą bardzo długo przetrwać bez żywiciela. A żywicielem w tym wypadku może być człowiek, którego krew stanowi dla nich pokarm. Pluskwy atakują nocą, gdy osoby śpią niczego nie świadome, dowiadując się dopiero kolejnego dnia o ukąszeniu przez swędzące i zaczerwienione miejsca na ciele. Zwalczanie pluskiew zapobiega takim sytuacjom, wspierając komfort psychiczny snu i zabezpieczając przed pogryzieniem.

Chcąc pozbyć się pluskiew, najlepiej skorzystać z usług firmy, która się w tym specjalizuje. Używa się w tym celu profesjonalnych preparatów, a w samym pomieszczeniu należy uprzednio przeprowadzić inspekcję ze szczególną detekcją miejsc występowania insektów. Zwalczanie pluskiew przeprowadzamy również w naszej firmie.

Wszelkie działania owadobójcze, a także usuwanie myszy, zwalczanie szczurów i innych gryzoni poprzedzamy oceną sytuacji, po której podejmujemy właściwe czynności.

Dezynsekcja jest uzupełniania przez monitoring obiektu. Prowadzimy go, minimalizując wszelkie uciążliwości i podejmując stosowne środki zaradcze, zależnie od potrzeb. Do wykonywania zabiegów stosujemy wyłącznie preparaty bezpieczne dla ludzi, dopuszczone do obrotu na polskim rynku przez Ministra Zdrowia. Działamy szybko i sprawnie, zmniejszając wszelkie niedogodności do minimum. Jesteśmy elastyczni w uzgadnianiu terminów. Zapraszamy do poznania do poznania oferty deratyzacji oraz dezynfekcji.