Jak przygotować mieszkanie do dezynsekcji?

Zapewne każdy spotkał w swoim mieszkaniu jakiegoś owada. O ile kilka much, komarów czy pająków nie powoduje większego niepokoju, o tyle inwazja prusaków, karaluchów, mrówek, pluskiew czy pcheł to poważny problem. Jedynym skutecznym sposobem, aby się ich pozbyć, jest dezynsekcja.

Zabiegi z tego zakresu przeprowadzane są przez profesjonalne firmy z zastosowaniem różnych metod pozwalających na definitywne zwalczanie szkodliwych nie tylko dla otoczenia, ale i zdrowia ludzi insektów. Nasza firma dokonuje dezynsekcji pomieszczeń z wykorzystaniem nowoczesnych, bezpiecznych dla ludzi środków, jednak przed zabiegiem niezbędne jest odpowiednie przygotowanie mieszkania. Co wchodzi w zakres czynności przygotowawczych

Przygotowanie do dezynsekcji – o czym należy pamiętać?

Specjalistyczne firmy zajmujące się usługami z zakresu dezynsekcji mieszkań posiadają opracowane techniki zwalczania insektów obejmujące wszystkie etapy działań, dlatego też nie wymagają od mieszkańców zbyt wielu przygotowań. Warto jednak pamiętać o kilku czynnościach, które mogą usprawnić pracę fachowców i przełożyć się na lepsze efekty.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, gdzie znajdują się siedliska insektów. Wprawdzie profesjonaliści są w stanie z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić występowanie gniazd owadów w zależności od ich gatunku, jednak zaangażowanie mieszkańców w wyznaczeniu miejsc o największym skupieniu szkodników może okazać się bardzo pomocne.

Należy odpowiednio zabezpieczyć żywność, karmy dla zwierząt oraz środki higieny osobistej, takie jak ręczniki, kosmetyki, szczoteczki do zębów, papier toaletowy itp. Warto też opróżnić szafki, szafy i półki, w których występuje problem ze szkodnikami. Najczęściej są to meble pod zlewem, szafy na ubrania, schowki w łóżkach. Należy zrobić dostęp do miejsc trudno dostępnych oraz usunąć ze ścian obrazy czy inne elementy dekoracyjne, gdyż za nimi również niejednokrotnie gromadzą się insekty. Odłącz też wszystkie urządzenia elektryczne od źródła zasilania.

To podstawowe czynności, które warto wykonać przed dezynsekcją. W praktyce jednak firma wykonująca usługi z tego zakresu zawsze udziela szczegółowych informacji na ten temat.