Komary mogą być bardzo uciążliwe. Potrafią namnażać się do tego stopnia, że nie sposób ich się pozbyć. Atakują po zmroku, kiedy przychodzi czas na relaks w ogrodzie czy nocny wypoczynek. Przylatują nie tylko do światła, ale są również wabione przez ciepło ciała człowieka. W ich odstraszaniu rzadko pomagają specjalne świece czy sadzenie wybranych gatunków roślin, ale odkomarzanie.
Dlaczego przeprowadzać odkomarzanie?
Komary zawsze są problemem, ale niekiedy stają się niezwykle uciążliwe. Kiedy przychodzi sezon letni, zaczynają utrudniać życie. Z domu można założyć moskitiery czy siatki na okna, by uwolnić się od natarczywych owadów, ale w ogrodzie czy na działce nic praktycznie zrobić nie można. Wieczorne spotkanie przy grillu ze znajomymi przestają być relaksem, gdy zlatują się kąsające komary. Można użyć różnych środków odstraszających i zapalić specjalne świece, ale działają krótko i nie są na tyle skuteczne, żeby się pozbyć natrętnych owadów. Skuteczną metodą jest odkomarzanie przeprowadzane przez Piaseczyński Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji, na zewnątrz obiektów, polegające na rozpylaniu preparatu, który zwalcza szkodniki.
Kiedy warto przeprowadzić odkomarzanie?
Odkomarzanie przeprowadzane jest w sezonie letnim za pomocą zamgławiania, czyli rozpylenia mgły ze środkiem komarobójczym w wybranym terenie, co powoduje likwidację owadów. Mgła wnika w zakamarki, a dzięki specjalnym dodatkom przykleja się do powierzchni, wydłużając trwałość działania środka. Metoda zapobiega rozwojowi nowych komarów. Jednak czas działania środka komarobójczego zależy głównie od pogody. Jeśli latem jest niewiele opadów, efekt oprysku utrzymuje się do kilku tygodni. Kiedy jednak występują intensywne deszcze, trzeba powtórzyć zabieg. Przed jego wykonaniem trzeba przede wszystkim sprawdzić prognozę pogody. Jeśli w najbliższych dniach zapowiadane są opady, warto się wstrzymać kilka dni, żeby oprysk nie został zbyt szybko usunięty. Ten sposób walki z natrętami cieszy się zainteresowaniem również właścicieli ogrodów.